Czy zbliżasz się do emerytury? Przygotuj się do złożenia wniosku o ubezpieczenie społeczne online.

Aby obniżyć koszty i w oczekiwaniu na 80 milionów osób z wyżu demograficznego, które będą ubiegać się o świadczenia emerytalne w ciągu najbliższych 20 lat, SSA rozszerza swoją stronę internetową i usługi online.

Jeśli nie byłeś ostatnio na stronie SSA, musisz odwiedzić. Oprócz przeglądu projektu, strona jest również łatwiejsza w użyciu, a najbardziej pożądane usługi są wymienione na stronie głównej, aby ułatwić dostęp.

Co możesz zrobić online?

Jedną z usług, które będzie można zobaczyć, jest możliwość złożenia wniosku online. Chociaż większość osób odwiedza witrynę SSA w celu ubiegania się o świadczenia emerytalne, nie jest to jedyna rzecz, którą możesz zrobić dobrze na tej stronie. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić online na stronie:

– Złóż wniosek o emeryturę, współmałżonka lub rentę inwalidzką

– Złóż wniosek o kartę zastępczą ubezpieczenia społecznego

– Zarejestruj się w Medicare lub poproś o pomoc w pokryciu kosztów leków na receptę

– Zażądaj decyzji (na przykład, jeśli odmówiono ci zasiłku inwalidzkiego)

– Oszacuj przyszłe świadczenia emerytalne za pomocą kalkulatora świadczeń

– Zmień adres lub numer telefonu

– Badaj popularne nazwiska dzieci

– I wiele więcej…

Dlaczego musisz złożyć wniosek o ubezpieczenie społeczne online?

Jeśli jesteś jednym z 10.000 osób z wyżu demograficznego, które mają przechodzić na emeryturę każdego dnia w latach 2029–2029, oto kilka powodów, dla których możesz chcieć złożyć wniosek online:

1. Wniosek o przejście na emeryturę online można wypełnić w około 15 minut,

2. Możesz ubiegać się o świadczenia dla wygody swojego domu i

3. Nie musisz iść do najbliższego urzędu zabezpieczenia społecznego lub znajdować się na długiej linii.

Jak ubiegać się o świadczenia z zabezpieczenia społecznego online

Możesz ubiegać się o świadczenia online, jeśli masz co najmniej 61 lat i 9 miesięcy i mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub na jednym z ich terytoriów i obecnie nie otrzymujesz świadczeń z tytułu własnej rejestracji. Nie musisz również ubiegać się o świadczenia.

Pamiętaj, że SSA nie może przetworzyć Twojego wniosku, jeśli złożysz świadczenia z ponad czteromiesięcznym wyprzedzeniem, więc nie składaj wniosku, dopóki nie chcesz, aby świadczenia zaczęły się nie później niż cztery miesiące.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli masz ukończone 65 lat, masz cztery miesiące, automatycznie rejestrujesz się w Medicare po złożeniu wniosku o emeryturę online.

Aby rozpocząć składanie wniosku przez Internet, po prostu przejdź do socialsecurity.gov i kliknij „Złóż wniosek o świadczenia emerytalne” (są też linki do ubiegania się o świadczenia inwalidzkie i świadczenia Medicare, jeśli jest to Twój cel).

Po kliknięciu przycisku „Złóż wniosek o przejście na emeryturę” zostaniesz poproszony o szereg pytań dotyczących ciebie, pracy i rodziny. Cały proces zajmuje około 15 minut, a w większości przypadków po kliknięciu przycisku Prześlij nie trzeba już przesyłać wniosku, cały proces odbywa się online.

Po przesłaniu wniosku online do Social Security, SSA sprawdzi twój wniosek i skontaktuje się z Tobą, jeśli będziesz potrzebować więcej informacji lub chcesz zobaczyć dokumentację.

Oprócz ubiegania się o świadczenia dla siebie, możesz również pomóc znajomemu, członkowi rodziny lub sąsiadowi przesłać wniosek online, jednak ze względu na prywatność musisz wykonać krok lub dwa. dodatkowy. Jeśli członek rodziny lub sąsiad jest z tobą podczas składania wniosku, po prostu wybierz przycisk na pierwszej stronie z napisem „Pomagam komuś, kto chce ubiegać się o świadczenia i być ze mną”. Jeśli dana osoba nie jest obecna, wybierz przycisk z napisem „Pomagam komuś, kto nie jest ze mną i dlatego nie mogę podpisać aplikacji w tym momencie”. W tym drugim przypadku musisz wydrukować wniosek i poprosić o podpisanie go przez osobę przed przesłaniem.