Chociaż może to nie wydawać się tak ważne jak CV, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że źle wypełnione podanie o pracę może kosztować znacznie więcej niż złe CV. Rekruter przyjrzy się setkom formularzy aplikacyjnych, więc każdy niewłaściwy powód będzie wyróżniał się ze wszystkich niewłaściwych przyczyn. Te wskazówki powinny pomóc uniknąć takich problemów i dokładnie pokazać, jak poprawnie wypełnić podanie o pracę.

Przeczytaj aplikację zanim zaczniesz go wypełniać i postępuj zgodnie z instrukcjami na liście. Chociaż większość aplikacji poprosi o podobne informacje, nie wszystkie zrobią to w ten sam sposób, więc dobrze jest postępować zgodnie z podanymi instrukcjami. Jeśli popełnisz tutaj błąd, potencjalny pracodawca pomyśli: „Ten kandydat nie wie, jak poprawnie wypełnić podanie o pracę, dlaczego mam mu ufać?” I zobaczysz swoje nadzieje na przeprowadzenie wywiadu

Odbyć staż Skopiuj formularz i wypełnij staż. Pomoże Ci to zorientować się, ile słów możesz wpisać w polach i tak dalej. i na pewno poprawisz czytanie gotowego artykułu.

Bądź konsekwentny. Jedną z rzeczy, które ludzie często przeoczają, kiedy uczą się wypełniać podanie o pracę, jest spójność ich danych. Upewnij się, że formularz jest wypełniony informacjami, które pasują do Twojego CV. Jeśli „przedłużyłeś” daty wznowienia, ponieważ jedno z zadań zakończyło się przedwcześnie, musisz upewnić się, że informacje o aplikacji dotyczą dokładnie tych samych dat. Sprytny rekruter dobrze zna te sztuczki, a znalezienie się na nieuczciwości na pierwszym etapie może być tylko problemem.

Sprawdź to. Jak wypełnić podanie o pracę 101-Upewnij się, że nie ma błędów! Przeczytaj go raz po jego zakończeniu, a jeśli to możliwe, zostaw go na dzień lub dwa i sprawdź ponownie. O wiele łatwiej jest zidentyfikować błędy i inne błędy, gdy dokument nie jest świeży, dlatego warto dać sobie trochę czasu na edycję między jego wypełnieniem a wysłaniem.

Nigdy nie podawaj negatywnych informacji. Celem wypełnienia wniosku jest uzyskanie wywiadu i udzielenie negatywnych informacji tylko utrudni ten cel. Spróbuj udzielić wszystkich odpowiedzi na swoją okazję i pozostaw najdłuższe odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną. Istnieje wiele szkół myślenia na temat wypełniania podania o pracę, ale jedno jest pewne, bardzo trudno jest wykorzystać małą przestrzeń w formularzu wniosku, aby wyjaśnić wszelkie negatywne informacje, które podałeś.

Jak widzieliście, metody wypełniania podania o pracę mogą być tak skomplikowane, jak pisanie CV, więc upewnij się, że przestrzegasz tych wskazówek i za każdym razem powinieneś wygrywać.