Handel futrami jest jednym z najstarszych sklepów tekstylnych w branży odzieżowej i najbardziej nieludzkim ze wszystkich. Firmy związane z kupnem i sprzedażą futer zwierząt zostały ogromnie spopularyzowane na świecie w ostatnim stuleciu wraz z rozwojem mody. Od samego początku włosy różnych zwierząt, takich jak borealne, niedźwiedzie polarne, norki i inne, były bardzo poszukiwane. Doprowadziło to do eksploatacji regionów o umiarkowanym klimacie, takich jak Syberia, Ameryka Północna, South Sandwich Island i South Shetland, w których na przestrzeni lat zabito miliony zwierząt.

Pomimo ogólnoświatowych protestów przeciwko użyciu futra w odzieży lub w inny sposób, hodowla futer nadal trwa i stosuje jedne z najbardziej okrutnych metod pozyskiwania futra ze zwierząt. Podczas gdy zwolennicy wielokrotnie próbowali uzasadnić, że metody nie są okrutne, istnieje kilka wskazanych operacji, które pokazują, że przemysł handlu futrami można nazwać nieludzkim w najważniejszym znaczeniu. Chociaż znaczna część wykorzystania futra jest zmniejszona poprzez zastąpienie syntetycznego produktu i niekończące się kampanie grup praw zwierząt, tysiące zwierząt umiera każdego roku po prostu w odpowiedzi na kaprysy futra. powierzchnia i akompaniament.

Powody wzrostu handlu futrami

Przechodząc do najważniejszego pytania, dlaczego istnieje takie zapotrzebowanie na produkty futrzane? Czy ludzie są naprawdę niezadowoleni i nie dbają o to, jak traktowane są inne gatunki? Widzisz, istnieją dwa bardzo proste powody zabijania zwierząt. Opowiada się za próżnością, aby zrozumieć jej bogactwo i smak w społeczeństwie. Drugim jest po prostu zarabianie dużych pieniędzy na jedzeniu według tych upodobań. Wiele osób uważa, że ​​futrzane ubrania lub akcesoria są efektowne i sprawiają, że wyglądają atrakcyjniej. To właśnie popyt doprowadził do wzrostu kupy lub powstania farm futer. Dopóki istnieje rynek produktów futrzarskich, istnieją hodowcy futer barbarzyńskich.

Jak traktuje się zwierzęta:

Istnieje wiele zwierząt przeznaczonych do hodowli futer ze względu na ich futro. Należą do nich duże i małe zwierzęta. Niektóre z najbardziej popularnych odmian futra to królik, norka, lis, niedźwiedź polarny i szop pracz. Wszystkim odmawia się nowego życia w imię mody. To cenne, niewinne stworzenie zostaje wskrzeszone w okropnych warunkach i zamknięte w maleńkich klatkach. Metody zabijania są również gorsze, a zwierzęta są nadal żywe po usunięciu skóry. Zwierzęta cierpią w sposób, którego nawet nie możesz sobie wyobrazić.

Dokonaj alternatywnego wyboru:

Wyroby skórzane mogą wyglądać dobrze, ale cena, którą płacisz, jest zbyt wysoka, aby ją rozważyć. Istnieje jednak alternatywa, która wydaje się miła, ale nie ma w niej brutalnej historii do opowiedzenia. Zgadza się. Dokonaj świadomego wyboru i skorzystaj ze strzelnicy, jeśli chcesz tego stylu. Wyglądają tak samo i są popierane przez grupy praw zwierząt walczące z wykorzystaniem futra.

Kilka marek modowych świadomie stara się promować sztuczne futro i coraz częściej wykorzystuje się je w swojej kolekcji. Etykiety takie jak Guess i Ralph Lauren to takie przykłady, które promują stosowanie sztucznego futra i są przeciwne ubojowi zwierząt. Chociaż sztuczne futro ma również wpływ na środowisko, ponieważ są wykonane z nieodnawialnych produktów ropopochodnych, nadal zaleca się stosowanie prawdziwego futra.

Jaką różnicę możesz zrobić?

Handel futrami można zakończyć tylko wtedy, gdy wszyscy podejmą wysiłek. Futro to luksusowy przedmiot, z którego ludzie korzystają kosztem życia niewinnych zwierząt. Moda nigdy nie jest konieczna, a zabijanie zwierząt to barbarzyństwo. Ale to może się skończyć, jeśli wszyscy wniosą niewielki wkład. Możesz zrobić pierwszy krok i stworzyć markę poprzez:

1. Bojkotuj wszystkie sklepy sprzedające produkty futrzane. Możesz pisać do wyższych władz i przedstawiać swoje opinie. Im bardziej zostaną oświeceni przez opinię publiczną na temat produktów futrzanych, tym większy będzie ich wpływ. Możesz szkolić fora protestacyjne i informować ludzi, które firmy potępiają użycie futra.

2. Nigdy nie kupuj ubrań, rękawiczek, zabawek ani innych produktów wykonanych z prawdziwego futra. Pamiętaj, że to nic innego jak zewnętrzna osłona pięknego zwierzęcia, które miało umrzeć bez powodu.

3. Możesz protestować przeciwko istniejącym kampaniom futrzarskim w swoim kraju, pisząc do rządu. Daj mi znać, że jesteś przeciwny takiemu etycznemu traktowaniu zwierząt i że zasługują one na życie. Poproś ich o wprowadzenie zakazu dla wszystkich produktów futrzarskich, w tym importu.

4. Dołącz do grupy praw zwierząt w Twojej okolicy i pomóż w walce z handlem futrami. Jeśli nie chcesz dołączyć do ustalonej grupy, możesz trenować swoje prace i działać na rzecz praw tych zwierząt.

5. Organizuj marki przeciw futerkom, organizuj imprezy protestacyjne i uświadamiaj ludziom sytuację. Jeśli to konieczne, pokaż filmy o tym, jak zwierzęta są traktowane chore i zabite na całym świecie.

Raporty pokazują, że każdego roku prawie 40 milionów cennych zwierząt, nosicieli futer, zabija się na świecie, aby zaopatrować populację, która je nosi. Produkty futrzane są zawsze reklamowane i zachęcane przez marki modowe, które przedstawiają futro jako efektowne. Ich usprawiedliwienie polega na tym, że używanie włosów jest naturalne i były używane od zawsze. To takie rozumowanie prowadzi życie na próżno, a nawet jeśli reklamy wydają się stylowe i stylizowane, w rzeczywistości są niczym więcej niż fantazją przepełnioną krwią i bólem.

Życie jednego zwierzęcia jest tak cenne jak życie drugiego człowieka. Czy możesz sobie wyobrazić robienie tego z ludzkim towarzyszem, a przynajmniej z królikiem, kotem lub psem, który ma własną sierść i może być potencjalną ofiarą? Jeśli przeraża Cię ten obraz, zrozumienie sytuacji dzikich zwierząt nie powinno być trudne. Pamiętaj, że każde życie ma tę samą wartość.

Ból, jaki wyrządza się tym zwierzętom, należy natychmiast rozwiązać i podjąć kroki w celu zaradzenia tej sytuacji. Rozproszenie świadomości to tylko pierwszy krok. Wielkie szkody zostały już wyrządzone królestwu zwierząt. Rujnował nie tylko bezradne zwierzęta, ale także zaburzał równowagę ekologiczną. Jeśli ta rzeź nie zakończy się natychmiast, nie będziemy mieć królestwa zwierząt. Postaraj się więc i daj światu znać, co kryje się za zamkniętymi drzwiami ferm futrzarskich. Zmiany dokonuje się tylko wtedy, gdy zdecydujesz się uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich.