Wodne utricularia lub Wieczorny bufet jest rośliną kochającą wodę pochodzącą z Ameryki Północnej. Zwykle można go znaleźć w glebach ze stawami, stawami, rzekami, bagnami, drogami wodnymi. Roślina ta jest źródłem pożywienia dla ptaków takich jak ptactwo wodne, owady i niektóre ssaki. Inne gatunki wodne używają łodyg pęcherzowatych jako pokrywy lęgowej lub do składania jaj.

Mięsożerna roślina może być zidentyfikowana jako mała struktura (worek) podobny do pęcherza, który jest rozrzucony po zielonych zielonych liściach. Utricularia jest również znana jako najmniejsza z roślin mięsożernych ze względu na jej złożoną strukturę.

Wykonane w pęcherzu

• Muchowiec jest najszybszą rośliną drapieżną na Ziemi. Potężna pułapka ssąca działa szybciej niż mrugnięcie oka, aby złapać swoją ofiarę.

• Roślina nie ma korzeni, a jej pływająca łodyga ma proste lub podzielone liście. Liście są zwinięte z 4-10 bocznymi liśćmi, które często dzielą się, aby nadać mu delikatny cylindryczny wygląd.

• Ogonki liściowe lub gałęzie liści są mięsiste i wypełnione powietrzem, które pozwala im unosić się na powierzchni. Te podwodne owalne „ciosy” aktywnie wychwytują i ssają małe stworzenia, takie jak wodne robaki, larwy owadów i pchły wodne.

• Roślina charakteryzuje się żółtymi kwiatami, które wznoszą się nad powierzchnią wody.

• Pęcherz zwykle rośnie w płytkich, kwaśnych wodach i tworzy grubą siatkę. Roślina może rosnąć około 6 stóp głębokości.

• W siedliskach ubogich w składniki pokarmowe spożycie mięsa zwierząt zapewnia roślinie źródło organicznego fosforu i azotu. Karnawał dostarcza również węgla ponad to, co roślina mogłaby wytwarzać poprzez fotosyntezę.

• Pęcherz może tworzyć symbiotyczne skojarzenia z mikroorganizmami w pobliżu pęcherza. Pomaga to przyciągać i trawić zdobycz.

Typowe problemy z Bladderwort

Pałka może rosnąć inwazyjnie i przeplatać się z sąsiednimi roślinami wodnymi. Dlatego niezbędne jest regularne utrzymywanie małych jezior i stawów rekreacyjnych. Chociaż pęcherz rzadko powoduje problemy, biologowie morscy zalecają system zarządzania zapobiegawczego i ręczne usuwanie wraz z leczeniem w celu zmniejszenia populacji pęcherza w zbiornikach wodnych.

Proste rozwiązania problemów z pęcherzem

1. Jak często powinienem leczyć Bladderwort?

Ponieważ pęcherz szybko rośnie, możesz potrzebować kilku zabiegów w sezonie wegetacyjnym.

2. Jakie jest zalecane leczenie?

Punktualne leczenie może pomóc w utrzymaniu dróg wodnych i zatok pływackich. Wodne herbicydy mają ograniczenia w zużyciu wody. Redukcje tlenu są możliwe po leczeniu. Zubożenie tlenu może uszkodzić życie wodne. Jeśli staw jest silnie porażony, należy poddać staw częściowi, aby umożliwić rozkład każdej części przed przystąpieniem do leczenia innej części.

3. Jaki jest idealny czas na leczenie?

Leczenie pęcherza przyniesie pozytywne wyniki, gdy temperatura wody wyniesie około sześćdziesięciu stopni.

4. Kiedy zauważę wyniki?

Wybór produktów do leczenia może wpłynąć na wynik. W ogólnych liściach redukcja będzie widoczna za około 2 tygodnie. Jednak zniszczenie tkanek można zaobserwować w ciągu 2 do 4 dni od zastosowania płynnych preparatów. Niektóre preparaty o wolniejszym działaniu mogą zająć miesiąc, aby pokazać wyniki.

Pamiętaj, że pęcherz jest dość korzystny, więc powinieneś leczyć go tylko wtedy, gdy powoduje problemy.