Jeśli zastanawiasz się nad adopcją psa ze schroniska dla zwierząt lub grupy ratowniczej dla psów, to wspaniale! Wszystkie psy adoptowane ze schroniska lub grupy ratunkowej pomagają wyeliminować nikczemne młyny szczeniąt i, co najważniejsze, ratują życie psa. Niestety, niektóre grupy ratujące psy sprawiają, że adopcja psa jest prawie tak trudna jak adopcja dziecka. Pierwszą przeszkodą, którą musisz usunąć, jest wstępna aplikacja adopcyjna. „Niepoprawna” odpowiedź w tym miejscu odeśle cię do domu w szoku i pustych rękach. Dlatego ważne jest, aby przeczytać tę aplikację PRZED zakochaniem się w określonym psie.

Większość grup ratowniczych, w szczególności ratowanie kagańca i ratownictwo właściwe dla rasy, wymaga złożenia wniosku o adopcję i zatwierdzenia go, zanim jeszcze z tobą porozmawia lub pozwoli ci zobaczyć swoje psy. osobiście. Możesz zobaczyć zdjęcia psów dostępnych na stronie internetowej; ale dopóki nie zaakceptują Twojego wniosku, możesz to uzyskać. Na szczęście nie wszystkie akcje ratunkowe są tak wymagające; a dla porównania schroniska są bardzo przyjemne.

Nie mogę nie docenić znaczenia tej początkowej aplikacji! Proszę zrozumieć, że jestem uczciwą osobą. Nie będę kłamać i nigdy nie powiem nikomu, by kłamał w aplikacji. To powiedziawszy, istnieją pewne odpowiedzi, które, jeśli zostaną podane we wniosku, natychmiast Cię zdyskwalifikują. Po przeczytaniu aplikacji musisz ustalić, czy któraś z tych aplikacji jest dla Ciebie odpowiednia. Następnie musisz zdecydować, jak chcesz poradzić sobie z sytuacją. Możesz starać się unikać przyznania się do prawdy, inaczej będziesz musiał szukać mniej wymagającej grupy ratowniczej.

Na poniższe pytania dam ci „poprawną” odpowiedź, przez którą rozumiem odpowiedź, którą ratownik chce przeczytać lub usłyszeć od ciebie. Dam ci również odpowiedzi, które cię zdyskwalifikują. Jeśli jest jakaś inna akceptowalna odpowiedź, wyjaśnię ją również. W przypadku kilku pytań powiem tylko NOTB – Żadna z Twoich firm – lub powiem Ci, żebyś poszedł gdzie indziej.

Typowe „problematyczne” pytania:

1. Ile zarabiasz? To jedno z tych pytań NOTB. Podobno chcą się upewnić, że pies może zostać adoptowany, ale myślę, że jedyną odpowiedzią tutaj jest: „Mam dość”.

(Tylko informacje FYI: niektóre ratunki są dyskryminujące, a problemy związane z wynagrodzeniem, rodzajem domu, miejscem zamieszkania itp. Są często eliminowane przez niektóre osoby).

2. Jak długo w ciągu dnia twój pies będzie sam?

Zdyskwalifikuj: cały dzień lub pracuję cały dzień.

Prawidłowo: NIE Ktoś jest zawsze w domu.

Dopuszczalne: nie długo. Idę do domu na lunch, a mój sąsiad wypuści psa dwa lub trzy razy dziennie.

3. Jak długo twój pies będzie musiał spędzić sam?

Zdyskwalifikuj: cały dzień.

Prawidłowo: brak.

Brak innej akceptowalnej odpowiedzi.

4. Czy twoje patio jest ogrodzone drewnianym płotem 5 ‚(lub 6’)?

Zdyskwalifikuj: bez ogrodzenia; płot elektryczny; 4 ‚ogrodzenie z ogniwa łańcucha. (Nie znalazłem żadnego ratunku, który zaakceptowałby ogrodzenie elektryczne.)

Prawidłowo: Tak, mam drewniany płot 5 ‚(lub 6’).

Dopuszczalne: będzie to zależeć od psa. W przypadku małego psa dopuszczalne może być krótsze ogrodzenie.

5. Czy masz dzieci? W jakim są wieku?

Zdyskwalifikuj: dziecko lub poniżej 6 lat.

Prawidłowo: żadne dziecko lub wszystkie nie ukończyły 10 lat.

Dopuszczalne: Wiek od 4 do 10 lat będzie zależał od psa.

6. Jakie zwierzęta posiadasz, a jeśli jeszcze nie masz, dlaczego nie.

Druga część tego pytania to NIE B! Próbują dowiedzieć się, czy zostawiłeś jakieś zwierzęta, czy zwróciłeś je.

7. Gdzie będzie spał pies?

Zdyskwalifikuj: na zewnątrz.

Prawidłowo: w domu, u nas, w pudełku.

8. Czy wszyscy w rodzinie są podekscytowani zdobyciem nowego psa?

Zdyskwalifikuj: jakakolwiek odpowiedź inna niż TAK.

Prawidłowo: TAK.

9. Czy kiedykolwiek wróciłeś lub zostawiłeś zwierzaka? Możesz powiedzieć: Czy istnieje jakiś dopuszczalny powód, aby zwrócić zwierzaka?

Zdyskwalifikuj: Tak.

Prawidłowo: maj. Nigdy bym tego nie zrobił.

Dopuszczalne: może to być trudne. Jeśli adoptowane zwierzę i twoje obecne zwierzaki nic nie mogą zrobić, możesz zostać zatwierdzony.

10. Czy wystawiłeś zwierzaka?

Zdyskwalifikuj: Tak. Większość ratowników nie wierzy, że istnieje jakikolwiek dopuszczalny powód, aby powalić psa. Agresja nigdy nie jest akceptowalnym powodem. Poważne obrażenia lub choroby można uznać za dopuszczalne, ale zależy to od akcji ratunkowej. Niektórzy wierzą w filozofię „tak długo, jak mogą oddychać”, aby utrzymać zwierzę przy życiu.

Końcowe przemyślenia:

Przed trzymaniem się psa, przeczytaj wniosek o adopcję i umowę adopcyjną. Jeśli zdasz sobie sprawę, że nie uzyskasz zgody (małe dzieci, mieszkają w mieszkaniu, nie ogrodzony ogród itp.) Lub nie możesz zaakceptować niektórych warunków umowy, nie zawracaj sobie głowy oglądaniem zdjęć ich zwierząt. Zamiast tego poszukaj innego ratunku lub udaj się do lokalnego schroniska lub Społeczeństwa Ludzkiego.

Grupy ratownicze dla szczeniąt i rasy często mają nieodłączną nieufność do ludzi. Dlatego ich wymagania są bardzo surowe. Ratownicy, którzy podejmują wspólny wysiłek, by ratować psy eutanazji w schroniskach, są bardziej życzliwi dla ludzi i rozumieją, że ich głównym celem powinno być doprowadzenie tych zwierząt do zamieszkania w kochających domach.

Bądź cierpliwy i często sprawdzaj strony internetowe. Często odwiedzaj lokalne schronienie. Twój idealny pies cię znajdzie!